Czyszczenie chemiczne komina

Na rynku jest wiele środków do czyszczenia chemicznego przewodów kominowych. Korzystanie z takich środków jest przydatne, ale tylko z rozsądkiem i pomiędzy normalnymi okresowymi przeglądami komina przez kominiarza.

CZYSZCZENIE CHEMICZNE KOMINA NIE WYKLUCZA ROCZNEJ MECHANICZNEJ WIZYTY I CZYSZCZENIA KOMINA, KTÓRE JEST OBOWIĄZKOWE!

– Ogień tworzy z czasem osady smoły (smoła) we wnętrzu komina. Należy te smołę z komin okresowo usuwać, gdyż zatykają komin, zmniejszają ciąg i mogą oddać dym do pomieszczenia Smoła (smoła) jest substancją łatwopalną, co zwiększa ryzyko samozapłonu komina i tym samym pożaru. 

– Stosowanie tego typu produktów w odstępie 30 dni w sezonie eliminuje pozostałości smoły (smoły), poprawia cyrkulację, jednocześnie zmniejszając ryzyko pożaru.

– Objawy źle funkcjonującego komina objawiają się plamami wilgoci, kroplami sadzy i pozostałościami smoły (smoły), dymem i silnymi zapachami, zduszonym płomieniem, przegrzaniem ścian zewnętrznych komina. Aby zapobiec i uniknąć tych problemów, a także w celu normalnej konserwacji kominów, należy stosować ten zabieg w odstępie 30 dni w sezonie przy ciągłym pożarze lub co 60 dni w przypadku źródeł (kocioł, kominek, piec), w których ogień jest czasami rozpalany.

Sposób użycia chemicznych środków do czyszczenia komina ( sadpal ):

1. Wyjmij pień z kartonu, ale nie z papierowego opakowania, w które jest owinięty. Umieść pień w komorze spalania źródła ciepła. Podpal papierową owijkę na obu końcach kłody i pozwól jej spalić się całkowicie, aby pobudzić reakcję chemiczną z osadami.

2. Podczas spalania substancje czynne są usuwane w połączeniu z wysoką temperaturą, substancje czyszczące przywierają do zabrudzonych powierzchni komina i ścieżki dymu i ułatwiają odrywanie osadów.

3. W następnych dniach osady smoły będą wpadały do ​​paleniska, a te pozostawione na ścianach komina wyschną, tracąc swoją łatwopalną moc. Dym wytwarzany przez to powolne spalanie sprzyja odrywaniu się pozostałości smoły z komina i będzie usuwany ręcznie przez drzwiczki dostępowe każdego komina. Proces trwa kilka dni, bez ryzyka samozapłonu osadów na kominie.

4. Proces można powtarzać co 30 dni lub w zależności od sposobu wykorzystania źródła ciepła.

Zadzwoń! Teraz ;-)