Dobrze zadbany komin na zimę

Zbliża się zima, czas na zadbanie o przewody kominowe. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zanim nadejdzie mroźna jesienna pogoda, wyczyść komin. Zwłaszcza jeśli ogrzewasz drewnem lub pelletem. Ponieważ musi być czysty, aby swobodnie odprowadzać spaliny, bez ryzyka pożaru.

Jednocześnie nie zapomnij o wewnętrznych rurach (ceramiczne wkłady kominowe, alufol wkłady kominowe ) dymu z pieca do komina. Podczas oczyszczania komina wyczyść wkłady kominowe. Ponieważ właśnie tam zwykle wybuchają pożary w kominach ”.

 Jeśli ogrzewasz drewnem lub pelletem, w kominie może tworzyć się kreozot i powodować zwężenie przewodu kominowego co grozi zaczadzeniem!

Jeśli podniesiesz temperaturę w piecu za wysoko, kreozot się zapali. Czasami po prostu nie zdajemy sobie sprawy że płonie nam komin. To sąsiedzi, którzy widzą ogień uciekający z komina powiadamiają o problemie.

 W takim przypadku spieszymy się, aby zamknąć zawory od grzejników, wyjść i niezwłocznie wezwać straż pożarną. Ostatecznie wszystko to wzmacnia potrzebę posiadania funkcjonalnych alarmów dymu i tlenku węgla (tlenku węgla).

Niezależnie od tego, czy dojdzie do pożaru w kominie, nawet bez widocznej wady komina, sam komin, grzejnik i przewody spalinowe powinny być wcześniej zbadane przez wykwalifikowanego kominiarza lub inspektora przeciwpożarowego.

 Aby zapobiec tworzeniu się kreozotu, należy używać drewna, które wysychało przez co najmniej rok czyli drewna sezonowanego.

 W każdym razie nie powinno się tolerować więcej niż 1/4 cala kreozotu lub sadzy w kominie. „Nigdy!”

Podczas dbania o przewody kominowe, bardzo ważne jest aby prawidłowo wyczyścić ceramiczne wkłady kominowe oraz stalowe wkłady kominowe.

Leave A Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zadzwoń! Teraz ;-)